رمان خارجی

دختری که پادشاه سوئد را نجات داد

(The girl who saved the king of sweden)

یوناس یوناسون سوئدی پیش از شروع کار نویسندگی مدت‌ها در روزنامه‌ها به کار نویسندگی مشغول بود. نخستین و مشهورترین اثر او «پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد» در سال 2009 برای او شهرت بسیاری را به‌همراه آورد. این اثر تاکنون به ده‌ها زبان ترجمه شده و در زمره آثار پرفروش است. یوناسون دومین اثر خود با عنوان «بی‌سوادی که شمردن بلد بود» را در سال 2013 نوشت. در ترجمه انگلیسی این عنوان به «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» تغییر یافت. کیهان بهمنی، مدرس و مترجم، تاکنون آثار نویسندگان بسیاری را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه چندین اثر از نویسنده مشهور آمریکایی، خانم آن تایلر، و آثاری از ژان اشنوز فرانسوی، سو تونگ، همینگوی، ریچارد فورد، یوکو اوگاوا و ... در کارنامه کاری او به چشم می‌خورد. بهمنی دانش‌آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است و اکنون با سمت استادیاری در دانشگاه به تدریس دروس ترجمه و ادبیات انگلیسی مشغول است. از دکتر کیهان بهمنی در نشر آموت تاکنون ترجمه دو کتاب «خدمتکار و پروفسور» و «انتقام» از «یوکو اوگاوا» نویسنده معروف ژاپنی منتشر شده است.

آموت
9786006605937
۱۳۹۴
۵۸۴ صفحه
۶۷۸ مشاهده
۴ نقل قول
یوناس یوناسون
صفحه نویسنده یوناس یوناسون
۳ رمان After a long career as a journalist, media consultant and television producer, Jonas Jonasson decided to start a new life. He wrote a manuscript, he sold all his possessions in Sweden and moved to a small town by Lake Lugano in Switzerland, only a few meters from the Italian border.

The manuscript became a novel. The novel became a phenomenon in Sweden, and now it is about to reach the rest of the world.
دیگر رمان‌های یوناس یوناسون
مرد 100 ساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد
مرد 100 ساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد مرد 100 ساله‌ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد رمانی است سرراست و مفرح و شگفت‌انگیز و گاه حتی قهقه‌آور که با هوشمندی و تخیلی غنی شخصیت اصلی‌اش را ناخواسته در میانه مهم‌ترین رخداد‌های تاریخی قرار می‌دهد. این رمان در جهان با توفیقی چشمگیر روبه‌رو شده است و با انتشار ترجمه‌های آن در 35 کشور بیش از 8 ...
بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد
بی‌سوادی که حساب و کتاب سرش می‌شد رئیس تازه منصوب شده تخلیه چاه بخش b سووتو، هرگز پا به مدرسه نگذاشته بود. از طرفی به این دلیل که مادرش مسائل دیگری را در اولویت قرار داده بود، و از طرف دیگر به این دلیل که این دختر در آفریقای جنوبی به دنیا آمده بود، آن هم در اوایل دهه شصت که قدرت‌مداران عالم سیاست معتقد بودند که ...
مشاهده تمام رمان های یوناس یوناسون
مجموعه‌ها